Terminy ferii zimowych 2011 - Wielkopolska

Udostępnij Skomentuj

Zaplanuj ferie zimowe już dziś! W województwie wielkopolskim ferie zaczynają się 31 stycznia, a kończą 13 lutego. Jak widać czasu jest niewiele, więc jepiej się pospiesz...

Ferie zimowe w Polsce, w roku szkolnym 2010/2011 odbędą się pomiędzy 17 stycznia a 27 lutego 2011 roku w zależności od poszczególnego województwa. W przypadku województwa wielkopolskiego okres ferii zimowych to: 31 stycznia - 13 luty 2011 r.

 

Jakie miejsca w województwie wielkopolskim warto odwiedzić? Jest ich mnóstwo. Jednak my wybraliśmy dwa, zupełnie inne, ale równie ciekawe...

 

Poznań to jedno z najstarszych i największych polskich miast, położone nad rzekami Wartą i Cybiną, na Pojezierzu Wielkopolskim.
Miasto nazywane jest również w przewodnikach turystycznych \"muzyczną stolicą Polski\" z powodu działających tutaj chórów chłopięcych i męskich, organizowanym co 5 lat konkursom skrzypcowym oraz lutniczym im. Henryka Wieniawskiego, a także dzięki działalności Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia \"Amadeus\" pod dyrekcją Agnieszki Duczmal, opery i Polskiego Teatru Tańca. Nie sposób nie wspomnieć również o zabytkach, w które Poznań jest bardzo bogaty. W zimie wśród atrakcji znaleźć można jeszcze aquapark oraz liczne lodowiska.


Gniezno leży na Pojezierzu Gnieźnieńskim wśród jezior Jelonek, Jeziora Świętokrzyskiego i Winiary. Miasto było pierwszą stolicą Polski, wznosi się na siedmiu pagórkach: Lecha, św. Piotra, św. Wawrzyńca, św. Michała, Panieńskim, Krzyżackim i Żnińskim. Miasto posiada liczne zabytki i atrakcje turystyczne. Aby ułatwić turystom zwiedzanie pierwszej stolicy Polski w mieście znajdują się 3 punkty informacji turystycznej wraz z możliwością wykupienia przewodnika. W Gnieźnie znajduje się obecnie 9 hoteli, z czego 4 oferują własne restauracje. Większość hoteli jest cztero- lub trzygwiazdkowa. W mieście, przy Gimnazjum nr 2 działa Szkolne Schronisko Młodzieżowe, a także Internat Medycznego Studium Zawodowego i Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy nr 2. Przez Gniezno przebiegają 3 główne szlaki turystyczne: Szlak Piastowski, Szlak Romański, przebiegający przez kilka państw europejskich, a także Wielkopolska Droga św. Jakuba. Ponadto w Gnieźnie są także szlaki piesze: żółty, niebieski, czerwony oraz Szlak Lednicki. Szlak żółty jest szlakiem pamięci ofiar II wojny światowej, a czerwony to szlak wyprawy gimnazjalistów trzemeszeńskich w 1863 roku.

 

Zobacz również:

Zobacz także

Dodaj komentarz