Terminy ferii zimowych 2021 - wielkopolskie

Udostępnij Skomentuj
W roku 2021 czeka nas wyjątkowa sytuacja. Rozporządzenie Ministra Edukacji z 28 listopada wprowadza jeden termin ferii zimowych dla całego kraju. Przerwa od nauki rozpocznie się 4 i potrwa do 17 stycznia 2021.

Przedstawiamy zimowe atrakcje, które czekają w stolicy Wielkopolski, Poznaniu.

 

Ciekawe miejsca w Wielkopolsce


Jednym z miejsc, które z pewnością trzeba odwiedzić podczas zbliżających się zimowych ferii, jest Poznań. Miasto słynie z pięknego Starego Miasta, które stało się obowiązkowym punktem podczas zwiedzania, oraz ratusza z osławionymi koziołkami.

Wybierasz się do Poznania? Już dzisiaj poszukaj ofert noclegowych w mieście, wejdź: Noclegi w Poznaniu

W Poznaniu odnajdą się również osoby, które szukają aktywnych sposobów wypoczynku. Jedną z takich rozrywek może być udział w questingu, czyli grze terenowej. Na terenie miasta znajduje się kilka wyznaczonych tras, a ich przejście wymaga od uczestników zabawy rozwiązania wielu zagadek i zadań. Zwieńczeniem tych trudów jest zdobycie ukrytego skarbu. Aby wziąć udział w grze, wystarczy wydrukować mapkę questu - jest ona bez problemu dostępna w internecie. Dzięki questingom można w nietypowy sposób zwiedzać nie tylko Poznań, ale również całą Wielkopolskę.

Sprawdź oferty obiektów noclegowych o różnych kategoriach i już dzisiaj zarezerwuj pobyt w Poznaniu, zobacz:
Apartamenty w Poznaniu

Hotele w Poznaniu
Hostele w Poznaniu
Kwatery i pokoje w Poznaniu
Pensjonaty w Poznaniu

Warto też na bieżąco sprawdzać oferty poznańskich ośrodków kultury, które na ferie przygotowują interesujący program dla dzieci i młodzieży. Na ciekawe zajęcia można liczyć w Centrum Kultury Zamek czy w Muzeum Archeologicznym. Dobrym pomysłem będzie również wizyta w poznańskim zoo, gdzie zwiedzający obejrzą mieszkające tam zwierzęta. Podczas ferii zimowych pracownicy zoo często przygotowują spotkania poświęcone gatunkom żyjącym w poznańskim ogrodzie.

Województwo wielkopolskie nie jest najlepszym miejscem dla wielbicieli nart i snowboardu. Największe stoki znajdują się w Chodzieży oraz poznańskim ośrodku sportowym Malta. Podczas ferii na stoku w Chodzieży organizowane są zajęcia sportowe, a przez całą zimę kursy i szkolenia narciarskie. Z kolei w Poznaniu, dzięki temu że stoki pokryte są sztuczną nawierzchnią, można szusować nawet przy mało sprzyjającej pogodzie. Amatorzy białego szaleństwa mają do dyspozycji dwie trasy - do nauki i dla osób o zaawansowanych umiejętnościach - oraz serwis narciarski i wypożyczalnię sprzętu.

Wolisz wyjechać na narty w góry? Poznaj oferty na ferie zimowe w największych polskich ośrodkach narciarskich, wejdź:
Ferie zimowe w Białce Tatrzańskiej
Ferie zimowe w Bukowinie Tatrzańskiej
Ferie zimowe w Karpaczu
Ferie zimowe w Szczawnicy
Ferie zimowe w Wiśle
Ferie zimowe w Zakopanem

Zobacz także

Dodaj komentarz