Uczniowie z tego województwa swój zimowy wypoczynek rozpoczynają w trzeciej turze, a więc od 2 do 15 lutego.

Ferie zimowe 2015 w Polsce przypadają pomiędzy 19 stycznia a 1 marca, a ich termin zależy od województwa. Ferie w województwach pomorskim, lubelskim, łódzkim, podkarpackim i śląskim rozpoczną się 2 a zakończą 15 lutego.

Sprawdź jakie oferty noclegowe na czas ferii można znaleźć w tych województwach, zobacz:
Ferie zimowe 2015 w województwie pomorskim
Ferie zimowe 2015 w województwie lubelskim

Ferie zimowe 2015 w województwie łódzkim

Ferie zimowe 2015 w województwie podkarpackim

Ferie zimowe 2015 w województwie śląskim

 

Ferie zimowe w Trójmieście


Podczas ferii zimowych warto odwiedzić Trójmiasto! Gdańsk, Gdynia i Sopot to najsłynniejsze miasta na Pomorzu, gdzie podczas zimowego wypoczynku czeka wiele atrakcji.

Sprawdź oferty noclegowe podczas ferii zimowych w regionie, wejdź: Ferie zimowe 2015 na Pomorzu

Zimą z uroków plażowania trudno jest korzystać, ale nie oznacza to wcale, że nie można popływać. Wystarczy wybrać się do Aquaparku Sopot, gdzie każdy aktywnie spędzi dzień. Na dorosłych gości czekają tu baseny rekreacyjne, hydromasaże, zjeżdżalnie oraz dzika rzeka. Dla najmłodszych przygotowano mniejszy basen ze zjeżdżalnią oraz zabawkami.

Ferie zimowe to również świetna okazja do wizyty w gdyńskim Centrum Experyment, gdzie dzieci zamienią się w odkrywców poznających tajemnice świata. Oglądając interaktywne wystawy można znaleźć się wewnątrz ludzkiego organizmu czy w samym centrum fizycznego doświadczenia. Centrum Experyment pokazuje, że to co do tej pory wydawało się niepojęte, wcale nie jest takie trudne.

 

Ferie zimowe na Pomorzu dla aktywnych


Zimowa przerwa w nauce to najlepsza okazja do skorzystania z rozrywki, która możliwa jest tylko o tej porze roku! Mowa tu o kuligach, które udają się tylko wtedy, gdy w lasach i na polach leży gruba warstwa śniegu. Przejażdżka sankami i saniami zaprzężonymi w konie jest jedynym w swoim rodzaju przeżyciem. Aby wziąć udział w kuligu najlepiej sprawdzić ofertę przygotowaną przez stajnie oraz gospodarstwa agroturystyczne na Kaszubach. Wspaniałe warunki przyrodnicze w tej części regionu sprawiają, że jest chętnie odwiedzany przez amatorów zimowych rozrywek.

Chcesz podczas ferii poznać Kaszuby? Już dzisiaj poszukaj odpowiedniego zakwaterowania na czas zimowego wyjazdu, wejdź: Ferie zimowe 2015 na Kaszubach

Kuligi i sanki to nie jedyne możliwości aktywnego wypoczynku w województwie pomorskim. Nad morzem da się także pojeździć na nartach! Wystarczy wybrać się do oddalonej o czterdzieści kilometrów od Gdańska Wieżycy, gdzie przygotowano stoki dla zarówno dla doświadczonych, jak i początkujących narciarzy. Turyści skorzystają tu również z wypożyczalni sprzętu oraz szkółki narciarskiej. Inne miejsca na Pomorzu, w których znajdują się wyciągi to chociażby Przywidz lub Trzepowo.

W okolicach wzgórza Wieżyca można także uprawiać narciarstwo biegowe. Porastające zbocza lasy tworzą świetne trasy dla biegaczy, którzy z pewnością nie będą narzekać na nudę. Szczególnie jeśli ktoś zamierza przebyć na biegówkach ścieżkę przyrodniczą „Pod Wieżycą”. Trasa ma swój początek przy leśnym parkingu w Szymbarku i prowadzi prosto na szczyt Wieżycy.