• Ferie zimowe 2016
article

A A

Terminy ferii zimowych 2015 - kujawsko-pomorskie

kiedy są ferie zimowe,  kiedy zaczynają się ferie zimowe,  od kiedy ferie zimowe,  plan ferii zimowych,  kalendarz ferii zimowych,  ferie zimowe kujawsko-pomorskie,  ferie zimowe w kujawsko-pomorskim,  kujawsko pomorskie ferie zimowe,  ferie w kujawsko pomorskim

Jeżeli zastanawiacie się, kiedy zaczynają się ferie zimowe w województwie kujawsko-pomorskim, spieszymy z odpowiedzią. Zimowy wypoczynek w tej części polski rozpoczyna się w ostatniej, czwartej turze i trwa od 16 lutego do 1 marca 2015.

Oprócz województwa kujawsko-pomorskiego, ferie zimowe rozpoczną się także w Lubuskiem, Małopolskiem, Świętokrzyskiem i Wielkopolskiem.

Zobacz oferty noclegowe podczas ferii zimowych w tych województwach, wejdź:
Ferie zimowe 2015 województwo lubuskie

Ferie zimowe 2015 województwo małopolskie

Ferie zimowe 2015 województwo świętokrzystkie

Ferie zimowe 2015 województwo wielkopolskie

Województwo kujawsko-pomorskie to jeden z piękniejszych regionów naszego kraju. Warto tu przyjeżdżać zarówno latem, jak i zimą, ponieważ o każdej porze roku na turystów czeka wiele atrakcji.

 

Na pierniki do Torunia


Kto z nas nie słyszał o Toruniu, mieście Mikołaja Kopernika, które słynie z wybornych pierników i gotyckiej architektury. Polecamy to miasto także podczas ferii zimowych, bo chociaż będzie okryte śniegiem, to na pewno nic nie straci ze swego uroku.


Nie czekaj i już teraz poszukaj ciekawych ofert noclegowych w mieście, wejdź: Noclegi w Toruniu

Turyści przekonają się o tym już na starówce, która, za względu na unikatowe zabytki, znalazła się na prestiżowej liście światowego dziedzictwa UNESCO. Architektura centrum Torunia stanowi przekrój przez wszystkie epoki, od renesansu począwszy, na secesji i eklektyzmie skończywszy. Spacer uliczkami toruńskiego Starego Miasta to obowiązek każdego turysty!

Będąc w Toruniu, nie można odmówić sobie przyjemności zwiedzenia tamtejszego planetarium! W sali Planetarium odbywają się pokazy astronomiczne, które pokazują jak powstawała Wszechświat, gwiazdozbiory, planety i galaktyki. Widzowie mogą usiąść w wygodnych fotelach, zapatrzeć się w gwiazdy i słuchać wspaniałych opowieści! W sali Geodium zwiedzający odkrywają tajemnice Ziemi, a pomagają w tym przygotowane specjalnie dla nich interaktywne stanowiska. Z kolei w Orbitarium  można z bliska sprawdzić, jak wyglądają misje kosmiczne i przyjrzeć się planetom Układu Słonecznego.

Sprawdź oferty noclegów w obiektach o różnej kategorii, zobacz:
Apartamenty w Toruniu
Kwatery i pokoje w Toruniu
Hotele w Toruniu
Hostele w Toruniu

Na koniec wycieczki po Toruniu, polecamy wizytę w cukierni, gdzie można zjeść wspaniałe pierniczki, których receptura nie zmieniła się od 500 lat! Ten słodki przysmak skutecznie poprawia nastrój nawet w chłodny, pochmurny dzień.

 

Po zdrowie do Ciechocinka


Nadchodzące ferie zimowe to również dobra okazja do skorzystania z oferty uzdrowiskowej województwa. Najsłynniejsze uzdrowisko w Kujawsko-pomorskiem to oczywiście Ciechocinek, który znany jest z tężni solankowych.

Sprawdź ofertę noclegową tego znanego uzdrowiska, wejdź: Noclegi w Ciechocinku

Tężnie solankowe to wysokie drewniane konstrukcje, z których sączy się woda solankowa. W ten sposób tworzony jest idealny dla zdrowia mikroklimat, bogaty w jod i ozon. Zatem wcale nie trzeba wczasów nad Bałtykiem, aby korzystać z uzdrawiających walorów jodowego powietrza.

 

Innym znanym miastem-uzdrowiskiem jest Inowrocław, zachwycający turystów piękną gotycką i renesansową architekturą. W mieście znajduje się też muzeum poświęcone Janowi Kasprowiczowi oraz Park Solankowy, będący prawdziwą wizytówką Inowrocławia. Na 85 hektarach mieszczą się sanatoria, tężnie, pijalnie wód mineralnych a nawet park linowy.

Już teraz zobacz jakie noclegi znajdziesz w Inowrocławiu, wejdź: Noclegi w Inowrocławiu

 

Zimowa aktywność na świeżym powietrzu


Zimą dobrze jest znaleźć czas dla aktywności na świeżym powietrzu. W województwie kujawsko-pomorskim, nawet nie wyjeżdżając z miasta, można korzystać z rekreacji na lodowiskach. Znajdują się one na przykład w Toruniu, Bydgoszczy, Inowrocławiu czy Włocławku. Osoby, które nie mają własnych łyżew mogą wypożyczyć je na miejscu.

Coraz większą popularność zdobywa narciarstwo biegowe. Profesjonalnie przygotowane trasy znajdziemy w Bydgoszczy, Toruniu i Unisławiu. Na miejscu znajduje się wypożyczalnia sprzętu i serwis, więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby przygodę z tym sportem zacząć właśnie podczas zbliżających się ferii zimowych.

avatar

akceptuję regulamin

Dodaj obiekt noclegowy

Oferty specjalne Polska

obraz
Wielkanoc 2015 Wielkanoc 2015. Święta wielkanocne. Termin świąt wielkanocnych 5...
obraz
Weekend majowy 2015 Długi weekend majowy. Weekend majowy 2015.
obraz
Komunia Święta Oferty na Komunię Świętą. Pierwsza Komunia Święta.
obraz
Długi weekend czerwcowy. Boże Ciało 2015 Długi weekend czerwcowy. Boże Ciało 2015.
obraz
Lato, Wakacje 2015 Wakacje 2015, Lato 2015, Wakacje nad morzem, wakacje w górach....

Aktualne imprezy

Terminy ferii zimowych 2015 Ferie zimowe to jeden z  najbardziej wyczekiwanych przez uczniów...
Terminy ferii zimowych 2015 - opolskie Województwo opolskie rozpocznie ferie zimowe już w styczniu. Oznacza...
Terminy ferii zimowych 2015 - lubelskie W województwie lubelskim termin ferii zimowych przypada na pierwszą...
Terminy ferii zimowych 2015 - zachodniopomorskie Zima nad morzem jest wyjątkowa - nie ma piękniejszego widoku niż Bałtyk...