• Ferie zimowe 2015
article

A A

Terminy ferii zimowych 2014 - pomorskie

kiedy zaczynają się ferie zimowe,  od kiedy ferie zimowe,  plan ferii zimowych,  kalendarz ferii zimowych,  kiedy są ferie zimowe,  ferie pomorskie,  ferie zimowe pomorskie,  ferie zimowe na pomorzu

Termin ferii zimowych w pomorskim jest najwcześniejszy. Uczniowie z tego województwa swój zimowy wypoczynek rozpoczynają już w pierwszej turze, a więc od 20 stycznia do 2 lutego.

Ferie zimowe 2014 w Polsce przypadają pomiędzy 20 stycznia a 2 marca, a ich termin zależy od województwa. Najwcześniej, bo 20 stycznia, rozpoczną się w województwie pomorskim, lubelskim, łódzkim, podkarpackim i śląskim. Ferie zimowe w tych miejscach zakończą się w niedzielę 2 lutego.

Sprawdź jakie oferty noclegowe na czas ferii można znaleźć w tych województwach, zobacz:
Ferie zimowe 2014 w województwie pomorskim
Ferie zimowe 2014 w województwie lubelskim

Ferie zimowe 2014 w województwie łódzkim

Ferie zimowe 2014 w województwie podkarpackim

Ferie zimowe 2014 w województwie śląskim

 

Ferie zimowe w Trójmieście


Podczas ferii zimowych warto odwiedzić Trójmiasto! Gdańsk, Gdynia i Sopot to najsłynniejsze miasta na Pomorzu, gdzie podczas zimowego wypoczynku czeka wiele atrakcji.

Sprawdź oferty noclegowe podczas ferii zimowych w regionie, wejdź: Ferie zimowe 2014 na Pomorzu

Zimą z uroków plażowania trudno jest korzystać, ale nie oznacza to wcale, że nie można popływać. Wystarczy wybrać się do Aquaparku Sopot, gdzie każdy aktywnie spędzi dzień. Na dorosłych gości czekają tu baseny rekreacyjne, hydromasaże, zjeżdżalnie oraz dzika rzeka. Dla najmłodszych przygotowano mniejszy basen ze zjeżdżalnią oraz zabawkami.

Ferie zimowe to również świetna okazja do wizyty w gdyńskim Centrum Experyment, gdzie dzieci zamienią się w odkrywców poznających tajemnice świata. Oglądając interaktywne wystawy można znaleźć się wewnątrz ludzkiego organizmu czy w samym centrum fizycznego doświadczenia. Centrum Experyment pokazuje, że to co do tej pory wydawało się niepojęte, wcale nie jest takie trudne.

 

Ferie zimowe na Pomorzu dla aktywnych


Zimowa przerwa w nauce to najlepsza okazja do skorzystania z rozrywki, która możliwa jest tylko o tej porze roku! Mowa tu o kuligach, które udają się tylko wtedy, gdy w lasach i na polach leży gruba warstwa śniegu. Przejażdżka sankami i saniami zaprzężonymi w konie jest jedynym w swoim rodzaju przeżyciem. Aby wziąć udział w kuligu najlepiej sprawdzić ofertę przygotowaną przez stajnie oraz gospodarstwa agroturystyczne na Kaszubach. Wspaniałe warunki przyrodnicze w tej części regionu sprawiają, że jest chętnie odwiedzany przez amatorów zimowych rozrywek.

Chcesz podczas ferii poznać Kaszuby? Już dzisiaj poszukaj odpowiedniego zakwaterowania na czas zimowego wyjazdu, wejdź: Ferie zimowe 2014 na Kaszubach

Kuligi i sanki to nie jedyne możliwości aktywnego wypoczynku w województwie pomorskim. Nad morzem da się także pojeździć na nartach! Wystarczy wybrać się do oddalonej o czterdzieści kilometrów od Gdańska Wieżycy, gdzie przygotowano stoki dla zarówno dla doświadczonych, jak i początkujących narciarzy. Turyści skorzystają tu również z wypożyczalni sprzętu oraz szkółki narciarskiej. Inne miejsca na Pomorzu, w których znajdują się wyciągi to chociażby Przywidz lub Trzepowo.

W okolicach wzgórza Wieżyca można także uprawiać narciarstwo biegowe. Porastające zbocza lasy tworzą świetne trasy dla biegaczy, którzy z pewnością nie będą narzekać na nudę. Szczególnie jeśli ktoś zamierza przebyć na biegówkach ścieżkę przyrodniczą „Pod Wieżycą”. Trasa ma swój początek przy leśnym parkingu w Szymbarku i prowadzi prosto na szczyt Wieżycy.

Treść komentarza:

avatar

akceptuję regulamin

Dodaj obiekt noclegowy

Oferty specjalne Polska

obraz
Weekend listopadowy 2014 Weekend listopadowy 9-11 listopada 2014
obraz
Andrzejki 2014 Andrzejki 2014, zabawy andrzejkowe, wróżby andrzejkowe
obraz
Wigilia, Boże Narodzenie 2014 Święta, Wigilia, Boże Narodzenie. Wigilia 2014
obraz
Sylwester 2014/2015 Poniżej przedstawiamy propozycje na Sylwestra w różnych regionach...
obraz
Karnawał 2015 Karnawał 2015. Bale karnawałowe 2015. Zabawy karnawałowe.

Aktualne imprezy

Terminy ferii zimowych 2014 - zachodniopomorskie Zima nad morzem jest wyjątkowa - nie ma piękniejszego widoku niż Bałtyk...
Terminy ferii zimowych 2014 - opolskie Województwo opolskie rozpocznie ferie zimowe dopiero w drugiej...
Terminy ferii zimowych 2014 - mazowieckie Zimowy wypoczynek dla uczniów z województwa mazowieckiego...
Terminy ferii zimowych 2014 - dolnośląskie Ferie zimowe w województwie dolnośląskim rozpoczną się czwartej,...